• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Κυριακή, 10 Φεβρουαρίου 2019 14:36

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ PLAYOFF

 

Ολοκληρώθηκε χθες η κανονική περίοδος του West Attica Basket League και μετά τα παιχνίδια του Κυπελλου που ακολουθούν μέσα στο Φεβρουάριο, απο 2/3 ξεκινάνε τα playoff του πρωταθλήματος.

Οι βαθμολογίες των δυο ομίλων

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
ΟΜΑΔΕΣ
ΑΓΩΝΕΣΝΙΚΕΣΗΤΤΕΣ*/-+-ΒΑΘΜΟΙ
1   ΕΛΕΥΣΙΝΙΟΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟΙ 10 10 0 199 625 426 20
2   ELEFSINA PISTOLS 10 7 2 88 698 610 18
3   C-DREAM TEAM 10 8 2 223 655 432 18
4   ΚΟΜΗΤΕΣ 10 7 3 89 616 527 17
5   BENETTON ΚΕΡΔΙΖΩ 10 7 3 116 591 475 17
6   ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ 10 5 5 29 586 557 15
7   ΦΟΙΝΙΚΑΣ 10 3 7 -118 454 572 13
8   MANDRA 76ers 10 3 7 -103 453 556 13
9   LIONS 10 2 8 -160 435 595 12
10   JOHNSON & JOHNSON 10 2 7 -126 398 524 11
11   CITY CAFE 10 0 10 -237 388 625 10

                                         Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ JOHNSON & JOHNSON έχει ένα μηδενισμό

 

  Β ΟΜΙΛΟΣ

     

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
ΟΜΑΔΕΣ
ΑΓΩΝΕΣΝΙΚΕΣΗΤΤΕΣ*/-+-ΒΑΘΜΟΙ
1   SPARTANS 10 10 0 253 699 446 20
2   NO NAME 10 9 1 164 677 513 19
3   ΠΗΓΑΣΟΣ 10 8 2 181 672 491 18
4   HORNETS 10 6 4 56 568 512 16
5   MANDRA HEAT 10 6 4 43 575 532 16
6   WARRIORS 10 5 5 -49 533 582 15
7   GOLD SPIKES 10 4 6 -88 509 597 14
8   KORINTHOS WIZARDS 10 3 7 11 529 518 13
9   Δ.Σ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 10 2 8 -169 422 591 12
10   ΚΥΚΕΩΝΑΣ B.C 10 1 9 -195 410 605 11
11   VOODOO 10 1 9 -207 334 541 11
 
 
Οι πρώτες 6 ομάδες κάθε ομίλου θα αποτελέσουν την Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ του επόμενου πρωταθλήματος
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ
ΑΠΟ Α  ΟΜΙΛΟ : ΕΛΕΥΣΙΝΙΟΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟΙ, ELEFSINA PISTOLS,C-DREAM TEAM, ΚΟΜΗΤΕΣ, BENETTON ΚΕΡΔΙΖΩ, ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ
ΑΠΟ Β  ΟΜΙΛΟ : SPARTANS, NO NAME, ΠΗΓΑΣΟΣ, HORNETS, MANDRA HEAT, WARRIORS
 
Οι υπόλοιπες ομάδες θα είναι στην Β κατηγορία, μαζί με όποιες καινούργιες ομάδες υπάρξουν
 
 
ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ PLAYOFF ΤΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ 16 ΕΙΝΑΙ:
 

1ος  Α ΟΜΙΛΟΥ   -   8Ος Β ΟΜΙΛΟΥ                                    ΕΛΕΥΣΙΝΙΟΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟΙ    vs    KORINTHOS WIZARDS

2Ος Α ΟΜΙΛΟΥ   -   7Ος Β ΟΜΙΛΟΥ                                           ELEFSINA PISTOLS    vs    GOLD SPIKES

3Ος Α ΟΜΙΛΟΥ   -   6Ος Β ΟΜΙΛΟΥ                                                C-DREAM TEAM     vs    WARRIORS

4Ος Α ΟΜΙΛΟΥ   -   5Ος Β ΟΜΙΛΟΥ                                                         ΚΟΜΗΤΕΣ     vs    MANDRA HEAT

1Ος Β ΟΜΙΛΟΥ   -   8Ος Α ΟΜΙΛΟΥ                                                       SPARTANS     vs     MANDRA 76ers

2ος Β ΟΜΙΛΟΥ   -   7ος Α ΟΜΙΛΟΥ                                                          NO NAME      vs    ΦΟΙΝΙΚΑΣ

3Ος Β ΟΜΙΛΟΥ   -   6ος Α ΟΜΙΛΟΥ                                                          ΠΗΓΑΣΟΣ      vs    ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ

4Ος Β ΟΜΙΛΟΥ   -   5Ος Α ΟΜΙΛΟΥ                                                          HORNETS     vs    BENETTON ΚΕΡΔΙΖΩ
 
 
Η πρόκριση θα κριθεί στις 2 νίκες